700 TL.den başlayan fiyatlarla
Anestezili Vakumlu Kürtaj
İstanbul Anestezili Kürtaj Kliniği
7/24 Bilgi ve Randevu
(0539) 618 20 90
Kürtaj Bilgi Gizliliğiniz Sağlanmaktadır.

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları

Türkiye’de evlilik dışı kürtaj fiyatları hakkında doktorumuza çokça soru gelmektedir. Bu sebepten evlilik dışı kürtaj hakkında sizlere detaylı bilgilendirme yaptığımız makalemizi okuduktan sonra makalemize yıldız vermeyi unutmayınız.

Kürtaj Fiyatları 2021

Kürtaj fiyatları Gebeliğin tahliye edilmesi amacıyla gerçekleştirilen kürtaj işlemi, yeni tekniklerin geliştirilmesi ile birlikte artık daha kolay atlatılan bir sürece dönüştü.

4-6 hafta kürtaj 700 TL fiyatlandırılmaktadır.

6-8 hafta kürtaj 800 TL ile fiyatlandırılır.

8-10 hafta kürtaj 900 TL olarak fiyatlandırılır.

Kürtaj fiyatları konusunda detaylı bilgiye Kürtaj Fiyatları sayfamızdan bakabilirsiniz.

kürtaj fiyatları 2021

Günümüzde, tüm dünya genelinde en çok tercih edilen kürtaj yöntemi olan vakumlu aspirasyon, sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor. Hastaların iyileşme süreci bakımından da konforlu bir yöntem olan vakumlu kürtaj fiyatları ve evlilik dışı kürtaj fiyatları bakımından da avantajlı bir kürtaj metodu oluyor

700 TL.den başlayan fiyatlarla

7/24 Bilgi ve Randevu

(0539) 618 20 90

İstanbul Anestezili Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Bilgi Gizliliğiniz sağlanmaktadır.

Öncelikle evlilik dışı kürtaj fiyatlarından önce şunu bilmek gerekir ki kürtaj bir haktır ve bu hak yasalar tarafından korunmaktadır. Devlet hastanelerinde kürtaj işlemi isteğe bağlı kürtajlara sıcak bakmasalar da kürtaj gebeliğin 10. haftasına kadar isteğe bağlı da gerçekleştirilebilmektedir. Kürtaj yasak mı hakkında bilgi verdiğimiz yazımıza da göz atmanızı bu açıdan önermekteyiz.

İstenmeyen bir gebeliğiniz mevcutsa ve 10. haftayı geçmemiş ise evli olun yada olmayın kürtaj işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Evli olanlar için kürtaj işlemi eşin rızası olduğunu belirten bir imza karşılığında yapılabilmektedir. Bunun dışında başka bir şart aranmamaktadır.

Kürtaj fiyatları konusunda merak ettiklerinize İstanbul kürtaj fiyatları konulu yazılarımızdan da bakabilirsiniz.

Bu sebepten ötürü evlilik dışı kürtaj fiyatlarında değişiklik olmamalıdır. Yani kürtaj fiyatları evli olmayan bekar bir birey için ne kadarsa evli olan bir birey içinde evlilik dışı kürtaj fiyatları aynı olmalıdır. Bunun dışında bir bilgilendirme yapan bir hastane veya doktorla çalışmamanızı önermekteyiz.

Kürtaj yaptırmayı düşünen kadınlar, bu işlemin nasıl gerçekleştiği ile birlikte kürtaj ücretleri hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Bu nedenle çeşitli internet araştırmaları ile evlilik dışı kürtaj fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Ancak fiyatlardan çok daha önemli olan bazı unsurlar var. Örneğin kürtaj çeşitli yasal düzenlemeler çerçevesinde değerlendirilen cerrahi müdahaleler arasında yer alıyor. Kürtaj yaptırabilmek için gebeliğin 10. haftasının geçmemiş olması gerekir.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları araştırması ile birlikte yasal düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var.

700 TL.den başlayan fiyatlarla
7/24 bilgi ve randevu
(0539) 618 20 90
İstanbul Anestezili Kürtaj Kliniği

Güvenli Kürtaj Nasıl Olunur?

Evlilik dışı kürtaj fiyatları yazımızda güvenli kürtaj hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Kürtaj İstenmeyen Gebeliğin sonlandırılma yöntemidir.

Güvenli Kürtaj işlemi için steril ameliyathanesi olan cerrahi tıp merkezleri ve hastaneler tercih edilmelidir.

Vakumlu Kürtaj riskler açısından en sık tercih edilen Güvenli Kürtaj yöntemidir.

Kürtaj psikolojik etkileri yönünden tercihen anestezi eşliğinde yapılmalıdır.

Kürtaj sadece konusunda uzman kadın doğum uzmanları (Jinekolog) tarafından yapılabilir.

Kürtaj ebe – hemşire – pratisyen doktor – uzman diplomasız ve yetkisiz  doktorlar tarafından yapılamaz.

Kürtaj öncesi ve sonrası ultrason kontrolleri rahimde parça kalması – dış gebelik ve başarısız kürtaj açısından mutlaka yapılmalıdır.

Güvenilir ve steril olmayan ortamlarda yapılan kürtajlar enfeksiyon – kanama – kısırlık ve ölümcül sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır.

Anestezili Kürtaj için 4 – 6 saat öncesinden yemek ve sıvı gıdalar tüketilmemelidir.

Güvenli bir kürtaj işlemi ortalama 5 dakika sürmektedir.

Kürtaj sonrası hastanede kalış süresi ortalama 45 dakikadır. Kontroller sonrası ortalama 1 saat sonra taburcu olabilirsiniz.

Güvenli bir Kürtaj işlemi sonrası kanama ve ağrı düzeyi adet döneminden farklı değildir.

Güvenli Kürtaj için işlem öncesi ve sonrası doktorunuzun önerilerine uymak – ilaçlarınızı kullanmak ve kontrollerinizi yaptırmak önemlidir.

Güvenilir ve yasal kürtaj sınırı 10 haftadır.

Hasta hakları yasa gereğince hasta bilgileri gizli tutulmalıdır.

Yabancı pasaportlu kişilerde Kürtaj olabilmektedirler.

18 yaşını doldurmuş evli – bekar – eşinden ayrı herkes Kürtaj olma hakkına sahiptir.

Güvenli bir Kürtaj işlemi için konusunda Uzman Jinekolog – Steril – Güvenilir ve Yetkili sağlık kurumlarını tercih ediniz.

Kürtaj Fiyatları 2021 , Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2021

Evlilik dışı kürtaj fiyatları etkileyen faktörler, birçok tıbbi uygulama gibi, kürtaj yapan doktorun tecrübesi, ünvanı, işlemlerde kullandığı malzemelerin kalitesi ve maliyeti, uyguladığı fiyat politikası gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Kürtaj ücretleri şehirden şehire bile değişkenlik gösterebilmektedir.. Örnek vermek gerekirse, “İzmir kürtaj fiyatları” ile “İstanbul kürtaj fiyatları” bile farklılık gösterebilmekte, bu farklılık kürtaj işlemi için bir kıyas oluşturmamalıdır. Benzer şekilde 2019 kürtaj fiyatları ile 2020 kürtaj fiyatlarının farklı olması da tabi bir durumdur. Bekar evlilik dışı kürtaj fiyatları fiyatlarımız 700 Tl’den başlamaktadır.

Evlilik Dışı Kürtaj Yapılır mı?

Evlilik dışı kürtaj fiyatları yazımızda yasal boyut hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Halk arasında evli olanlar ve evlilik dışı kürtaj fiyatları noktasında farklı rakamların söz konusu olduğu düşünülebiliyor. Oysa hangi sağlık kuruluşunda bu hizmet alınıyor olursa olsun, evli olan ve olmayan kadınların ödemesi gereken ücret aynı olacaktır. Evli olmayanlardan daha yüksek bir fiyat talep edilmesi söz konusu olmaz. Çünkü yapılacak cerrahi müdahale değişmiyor ve dolayısıyla evli olmayan kadınlardan daha düşük ya da yüksek bir fiyat talep edilmesi de gerçeği yansıtmıyor.

evlilik dışı kürtaj fiyatları

 

Bu nedenle evlilik dışı kürtaj fiyatları hakkında araştırma yaparken evli olup olmadığınız kıstasını bir kenara bırakabilirsiniz. 18 yaşından büyükseniz ve evli değilseniz herhangi bir onay ya da izine ihtiyaç duymadan kürtaj yaptırabilirsiniz. Sadece sizin gebeliğin sonlandırılması talebiniz ve bu yöndeki beyanınız kürtaj yaptırmanız için yeterli olur. Ancak gebeliğin 10. haftasından sonra yasalar kapsamında kürtaj yaptıramayacağınızı unutmayın ve bu süreyi geçirmeden kürtaj işlemi için bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Şayet evliyseniz ve 18 yaşından büyükseniz eşinizin de izninin olması gerekiyor. Yasalar gereği ancak eşlerin de kürtaja onay vermesi durumunda kürtaj işlemi gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla evlilik dışı kürtaj fiyatları kadar bu işlemin yasalar kapsamında hangi koşullarda yapılabildiği konusunda da bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları ne kadar?

Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2021 sıklıkla tarafımıza sorulmaktadır. Kürtaj fiyatlarının belirlenmesine kürtajın evlilik dışı / içi olmasının bir önemi yoktur. Kürtaj operasyonları istenmeyen veya zorunlu sebeplerle gebeliğin tıbbi tahliyesidir. Evlilik dışı kürtaj fiyatları belirlenirken yasal sebepler(evlilik durumunda bebeğin babasından da onay alınmalıdır) haricinde evlilik durumu sorgulanmaz. Kürtaj operasyonlarının yasal durumu hakkında bilgi almak için kürtajın yasal boyutu yazımızı okuyabilirsiniz.

Genel Olarak Evlilik dışı kürtaj fiyatları Şu Şekildedir

Bu fiyatlar ortalama fiyatlar olarak yazılmış ve fikir vermesi amaçlıdır. Fiyatları etkileyen birden çok faktörün olduğunu  unutmamak gerekir. Size uygun en doğru bilgiyi telefon numaramızdan veya hastanemize gelerek muayene olarak öğrenebilirsiniz.
Genel olarak ortalama kürtaj fiyatları şu şekilde sıralanmaktadır.

 • 4-6 hafta kürtaj 700 TL fiyatlandırılmaktadır.

 • 6-8 hafta kürtaj 800 TL ile fiyatlandırılır.

 • 8-10 hafta kürtaj 900 TL olarak fiyatlandırılır.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2021 Ne Kadar?

Kürtaj ücretleri her sağlık kuruluşunda aynı değildir ve size bu konuda net bir fiyattan ya da bir fiyat aralığından söz etmemiz yanıltıcı olur. Bununla birlikte her hastanın genel sağlık durumu ve oluşabilecek komplikasyon riski de aynı değildir. Bazı hastalarda kürtaj sonrasında ek bir tedavi uygulanması gerekebildiği gibi bazı hastalarda sadece gebeliğin tahliye edilmesi yeterli olabiliyor.

Bu nedenle herhangi bir sağlık kuruluşunda kürtaj fiyatı her hasta için aynı rakamlara tekabül etmeyebilir. Hastanın muayene edilmesi ve sonrasında fiyat noktasında bilgilendirilmesi de bundan kaynaklanıyor. Hekim tarafından yapılan muayene ya da ultrason görüntülemesi ile hastanın genel durumu gözden geçirilir. Yapılan bu detaylı muayene sonrasında hastaya fiyat ile ilgili bilgi verilmesi en doğru seçenek oluyor.

Elbette evlilik dışı kürtaj fiyatları çok sayıda kişi için büyük önem taşıyor. Ancak sağlığınız, kürtaj için ayırmanız gereken bütçeden çok daha önemlidir. Sağlık kuruluşu tercihinizi size sunulan fiyat bilgisini göz önünde bulundurarak yapmanız pek doğru olmaz. Önceliğiniz fiyattan ziyade tam donanımlı bir sağlık kuruluşunda, deneyimli bir doktor tarafından kürtajın yapılması olmalıdır. Ayrıca yasalar gereği kürtajın sadece kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılabilecek bir cerrahi müdahale olduğunu unutmayınız.

Kürtaj fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Kürtaj yapan hastaneler tarafından belirlenen kürtaj fiyatları tarifelerinde kürtaj yapan doktorlar, hastanenin bulunduğu muhit, kürtaj operasyonunda kullanılan tıbbi malzemeler gibi birçok bulunmaktadır. Kürtaj fiyatı araştıran kadınların dikkat etmesi gereken ilk kriter kürtaj fiyatları yerine kürtajın yapılacağı yerin hijyenik hastane ortamı olması, kürtaj operasyonu yapacak doktorun alanında uzman olması gibi kriterler olmalıdır.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları Neye Göre Belirlenir?

 

Kürtaj için tek bir fiyat uygulaması söz konusu olmaz. Türk Tabipler Birliği bu konuda her yıl belirli bir fiyat listesi yayınlamaktadır. Genel bilgi almak için bu fiyatları takip edebilirsiniz.  İstanbul kürtaj fiyatı 2021 bedelleri için resmi açıklamayı bekleyebilirsiniz. Ancak bu duyuru sadece öneri amaçlıdır. Hekimler ya da sağlık kuruluşları daha düşük ya da daha yüksek ücretlerle kürtaj işlemi yapabilirler.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları belirleyen etmenler şu şekildedir;

 • Doktorun Tecrübesi : Ortalama kürtaj fiyatları belirlenirken doktorun tecrübesi çok önemlidir. Çünkü başarılı kadın doğum uzmanları tarafından yapılan çocuk aldırma işlemlerinde riskler en aza inebilir. Bu yüzden de tecrübeli doktorlar daha fazla tercih edilir. Doktorun tecrübesi arttıkça kendi fiyatını belirleyebilir. Bu yüzden doktorlar arasında fiyat farkı olabilir.

 • Sağlık Kuruluşunun Fiyat Politikası: Evlilik dışı kürtaj fiyatları hastanelere ya da sağlık kuruluşlarına göre değişebilir. Çünkü her firmanın kullandığı cihazların kalitesi, markası ve ameliyathane ortamı farklı olabilir. Her sağlık kuruluşu hitap ettiği kesime göre bir fiyat politikası belirler. Hastanelere ya da sağlık kuruluşlarına göre fiyatlar değişecektir.

 • Kullanılacak Yöntem: Kürtaj için modern ya da ilkel yöntem kullanılmaktadır. Modern yöntem olarak vakumlu kürtaj işlemi anlaşılmaktadır. İlkel yöntem ise küret tekniğidir. Bu yöntemler arasında fiyat farklılığı vardır. Vakum yöntemi daha modern bir teknik olduğu için daha yüksek fiyatlarla yapılabilir. Zaten gebelerin önemli bir bölümü vakumlu yöntemi tercih etmektedir. Kullanılacak yönteme göre evlilik dışı kürtaj fiyatları değişebilir.

 • Lokasyon: Her sağlık kuruluşunun hizmet verdiği lokasyon farklıdır. Daha fazla ilgi gören bir lokasyonda hizmet veren sağlık kuruluşları ya da hastanelerde evlilik dışı kürtaj fiyatları daha yüksek olabilir.

 • Kürtaj Sebebi: Kürtaj fiyatları tercih sebebine göre değişebilir. Kürtaj sadece gebelik sonlandırma için yapılmamaktadır. Yasal kürtaj ücretleri kürtajın sebebine göre değişecektir. Biyopsi işlemi, sonlanan gebelikte rahim temizleme ya da istenmeyen gebeliklerdeki işlem fiyatları farklı olur.

 • Kürtaj Haftası: Gebelik sonlandırma işlemlerinde gebeliğin kaçıncı haftada olduğu da fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Yasal olarak kürtaj gebeliğin ilk 10 haftasında yapılır. Kürtaj yapılan hafta fiyatlar üzerinde etkilidir.

 • Ek İşlemler: Bazı kişilerde kürtajla birlikte ek işlemler uygulanabilir. Bu durumda hastanın ya da gebeliğin tıbbi durumu önemlidir. Evlilik dışı kürtaj fiyatları gebeliğin tıbbi durumuna göre değişmektedir. Bu yüzden işlemden önce muayene sonrası doktorlar net bir fiyat verebilir.

 • Döviz Kuru: Birçok cerrahi işlem özel hastanelerde döviz kuru üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Kullanılan ilaçlar ve cihazlar döviz kuru üzerinden alındığı için fiyatlar değişik olabilir. evlilik dışı kürtaj fiyatları döviz kuruna göre değişebilir. Bu yüzden mevcut TL değeri bu konuda belirleyici etmenler arasındadır.

Kürtaj Haftası Fiyatları Nasıl Etkiler?

Kürtaj operasyonları hijyenik bir ortamda ve sağlıklı bir şekilde yapılır. Ancak kürtaj haftası evlilik dışı kürtaj fiyatlarını etkileyen önemli bir unsurdur. Çünkü erken dönem gebeliklerde kürtaj işlemleri çok daha kolay ve pratik yapılmaktadır. Bunun için haftaya göre değişen fiyatlar hakkında genel bir listeyi sizlerle paylaşacağız;

 • 4-6 hafta kürtaj 700 TL fiyatlandırılmaktadır.

 • 6-8 hafta kürtaj 800 TL ile fiyatlandırılır.

 • 8-10 hafta kürtaj 900 TL olarak fiyatlandırılır.

Yukarıda yasal kürtaj süresi 10 hafta olduğu için bu hafta üzerinden fiyatlandırma yaptık. Yasal evlilik dışı kürtaj fiyatları ortalama olarak verilmiştir. Bu fiyatlar yukarıda belirttiğimiz etkenlere göre de değişmektedir. Yani hastanın durumu ve diğer tüm etmenler fiyatları arttırabilir ya da azaltabilir.

Heyet raporu olması durumunda 20. haftaya kadar kürtaj yapılabilmektedir. Bu durumda onuncu haftadan sonra kürtaj fiyatları değişik olacaktır. Heyet raporu masrafı ve haftanın ilerlemesi fiyatların giderek daha da artmasına yol açacak bir durum olur.

Büyük Gebeliklerde Kürtaj Fiyatları

Evlilik dışı kürtaj fiyatları yazımızda büyük gebelik kürtaj fiyatları hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Öncelikle bilinmesi gereken husus, gebeliğin 10. haftasından önce gerçekleştirilen kürtaj işlemi ile bu süreyi geçmiş gebeliklerde yapılan kürtaj işleminin farklı olduğudur. Uygulanan cerrahi müdahalenin farklı olması, büyük gebeliklerde kürtaj fiyatları olarak sunulan rakamların da farklı olmasını beraberinde getiriyor. Çünkü gebeliğin 10. haftasından önce uygulanan kürtaj tekniği genellikle vakumlu aspirasyon oluyor. Ancak bebeğin anne karnında daha fazla büyümesi durumunda vakumlu kürtaj tekniği kullanılamaz.

Bu durumda daha farklı teknikler ile gebeliğin tahliye edilmesi söz konusu olduğundan haliyle kürtaj fiyatları da değişiyor. Gebeliğin 10. Haftasından sonra kürtaj işleminin yapılması, 2 farklı durum dışında kanunen yasaktır. Bu iki durumun ilki, anne adayının hayatını tehlikeye sokan bir sağlık sorununun mevcut olmasıdır. Bir diğer neden de anne karnındaki bebeğin yaşam fonksiyonlarını yerine getirmekte zorlanacağı bir sağlık sorununun mevcut olmasıdır. Bu durumda kürtaj fiyatları farklı olmakla birlikte, gerçekleştirilebilen bir işlem oluyor.

Kürtaj fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Kürtaj uygulamaları sadece istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için yapılan operasyonlar değildir. Düşük sonrası rahmin temizlenmesi ve rahim kanserlerinin teşhisinde biyopsi amaçlı gibi birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Uygulanmakta olan kürtaj çeşitleri hakkında kürtaj nedir yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı bir kürtaj operasyonu için tek bir fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır. Yasal olarak gebeliğin ilk on haftası içerisinde yapılan kürtaj operasyonlarında kürtaj yapılan hafta, yapılacak operasyon türü, hastanın ve gebeliğin tıbbi durumu gibi kriterler değerlendirilerek kürtaj fiyatı belirlenmektedir.

Kürtaj fiyatı araştırırken nelere dikkat edilmelidir?

Kürtaj yapan hastaneler tarafından belirlenen Evlilik dışı kürtaj fiyatları tarifelerinde kürtaj yapan doktorlar, hastanenin bulunduğu muhit, kürtaj operasyonunda kullanılan tıbbi malzemeler gibi birçok bulunmaktadır. Evlilik dışı kürtaj fiyatları araştıran kadınların dikkat etmesi gereken ilk kriter kürtaj fiyatı yerine kürtajın yapılacağı yerin hijyenik hastane ortamı olması, kürtaj operasyonu yapacak doktorun alanında uzman olması gibi kriterler olmalıdır.

Hastanede çalışan hekimlerin klinik yada muayehane de çalışan hekimlere göre fiyatları biraz daha fazladır, hastanın özel odada dinlenmesi, tüm gerekli teçhizatın bulunması, hastanede çalışan hekimlerin daha deneyimli olması ve anestezinin mutlak bir hekim tarafından yapılması avantajları nedeniyle bu fiyat farkı oluşur.

Eğer birkaç sağlık kuruluşu ile iletişime geçerek evlilik dışı kürtaj fiyatları hakkında bilgi aldıysanız, rakamların bir hayli değişkenlik gösterdiğini siz de fark etmişsinizdir. Bu durumda akıllara gelen soru fiyatların neye göre değiştiği oluyor. Hastanenin konumu ve tıbbi açıdan donanımı fiyatlar üzerinde etkili olan unsurlardan ilkidir. Tam donanımlı bir hastanede kürtaj yaptırmanız durumunda fiyat biraz daha yükselebilir. Ancak fiyatlar üzerinde etkili olan tek unsur bu değil.

Gebeliğin süresi arttıkça evlilik dışı kürtaj fiyatları da yükselir. Dolayısıyla gebeliğin süresinin de fiyatlarda belirleyici olan unsurlar arasında olduğunu belirtebiliriz. İşlemi gerçekleştirecek olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanının tecrübesi, fiyat üzerinde etkili olabiliyor. Ancak söz konusu kürtaj gibi önemli bir cerrahi müdahale olunca, her daim deneyimli bir hekimi seçmeniz daha doğru olacaktır. Tecrübeli olan doktorlar tarafından gerçekleştirilen kürtaj işlemlerinde, komplikasyon riski daha az olabiliyor.

Kürtaj fiyatları konusunda merak ettiklerinize Kürtaj fiyatları 2021 ve Kürtaj fiyatları İstanbul konulu yazılarımızdan da bakabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi kürtaj öncesinde hastaya lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanır. Anestezinin türü de kürtaj ücretleri üzerinde etkili oluyor. Kürtajda tercih edilen teknik de fiyatlarda belirleyici olan unsurlar listesinde yer alıyor. Her ne kadar çoğunlukla vakumlu aspirasyon yöntemi tercih ediliyor olsa da kimi durumlarda farklı bir teknik ile gebeliğin tahliye edilmesi gerekebiliyor. Ender de olsa bu durum söz konusu olduğunda kürtaj fiyatları daha farklı olacaktır. Hastanede kullanılan ekip ve teçhizatlar fiyatların belirlenmesinde mutlaka dikkate alınır.

Gebeliğinizin haftasına göre kürtaj fiyatları hakkında bilgi almak için telefon numaramız veya whatsapp bilgi hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

kürtaj fiyatları

 

İstanbul Kürtaj Fiyatları Nasıldır?

 • 4-6 hafta kürtaj 700 TL fiyatlandırılmaktadır.

 • 6-8 hafta kürtaj 800 TL ile fiyatlandırılır.

 • 8-10 hafta kürtaj 900 TL olarak fiyatlandırılır.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları yazımızda İstanbul kürtaj fiyatları hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

İstanbul kürtaj fiyatları

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan kenti ve haliyle kürtaj fiyatları hakkında en çok araştırma yapılan şehirlerin de başında geliyor. Pek çok kent ile kıyaslandığında, İstanbul’da kürtaj işlemi de nüfusun kalabalık olması nedeniyle daha sık gerçekleştiriliyor. Ancak bu durum kürtaj ücretleri üzerinde etkili değildir. Herhangi bir şehirde, herhangi bir cerrahi müdahalenin sıklıkla yapılması, fiyatların daha yüksek ya da daha düşük olduğu anlamına gelmez.

 • 700 TL.den başlayan fiyatlarla

 • 7/24 Bilgi ve Randevu

 • (0539) 618 20 90

 • İstanbul Anestezili Kürtaj Fiyatları

‘Evlilik dışı kürtaj fiyatları ucuz mu ya da pahalı mı’ şeklinde de çeşitli araştırmalar yapıldığını gözlemliyoruz. Hangi sağlık kuruluşunun tercih edildiği ya da hangi yöntemle gebeliğin tahliye edileceği gibi unsurlara bağlı olarak kürtaj için ayırmanız gereken bütçe değişir. İstanbul’da bu işlemin yapılacak olması, fiyat üzerinde etkili olan bir unsur değildir.

İstanbul Kürtaj Fiyatları 2021

İstanbul, ülkemizde kürtaj işlemi için en çok talep olan şehirlerden biridir. Nüfusu, farklı kültürlerin yaşaması ve kozmopolit bir şehir olması bu işleme olan talebin fazla olmasının sebepleri arasındadır. Bu yüzden de İstanbul kürtaj fiyatı 2021 ve Evlilik dışı kürtaj fiyatları konusunda internette yoğun bir arama yapılmaktadır.

Çok uzun yıllardan bu yana kürtaj istenmeyen gebeliklerde en çok başvurulan yöntemler arasındadır. Bu yüzden kürtaj fiyatları 2021 internette yoğun olarak araştırma konusudur.  Bu işlem sadece istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için yapılmaz.  Kürtaj kendiliğinden sonlanan gebeliklerde kalıntıların temizlenmesi ya da kadınlarda rahim içi sorunların ortadan kaldırılması için de yapılabilir.

Evlilik dışı kürtaj fiyatlarını belirleyen birçok etmen vardır. Bu yüzden kürtaj ücretleri hakkında detaylı bilgi vermeden önce fiyatları belirleyen etmenleri temel olarak belirteceğiz.  Bu işlem düşük sonrası rahim temizleme yada rahim kanseri teşhislerinde biyopsi olarak da uygulanabilir.

İstanbul Kürtaj Kaç TL?

İstanbul kürtaj fiyatları merak ediliyor. İstanbul kürtaj kaç TL, sorusu üzerine araştırma yapıyorsanız yukarıdaki kürtaj fiyatların etkileyen etmenlere bakmanız gerekir. Bu etmenlere göre farklı sağlık kuruluşlarına görünerek ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İstanbul’da kürtaj ücretleri devlet hastanesi ve özel hastanelerde değişmektedir. Devlet hastanelerinde çok daha düşük ücretler söz konusu olsa da sıra çok ilerleyen tarihlere verildiği için yasal süre geçebilir. Bu yüzden hijyenik ortam sağlayan bir özel hastane ya da klinikte bütçenize göre kürtaj yaptırabilirsiniz.

İstanbul’da kürtaj fiyatları ne kadar?

İstanbul ülkenin en yoğun şehirlerinden biri olduğu için hem İstanbul’da yaşayan kadınlar, hem de şehir dışından gelmek isteyen kadınlar İstanbul’da kürtaj yaptırmak istemektedirler. İstanbul’da kürtaj yaptırmak istemelerinin nedeni burada bulunan hastanelerin bu alandaki tecrübesi, şehir içinde olanların yakın hastanelerden hizmet almak istemesi olmaktadır. İstanbul’da kürtaj yaptırmak isteyen kadınların en merak ettiği konulardan biri ise fiyat politikasıdır. Bu sebeple İstanbul kürtajın fiyatlarıkürtajın fiyatları İstanbulİstanbul’da kürtajın fiyatları ve kürtajın fiyatları İstanbul Avrupa konularında tarafımıza sıklıkla sorular sorulmaktadır. Fiyatları 700 TL olarak belirlenmiştir. 700 TL olan kürtaj fiyatı gebeliğin haftası, hastanın tıbbi durumu ve yapılacak olan kürtaj yöntemine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2021 için ortalama fiyat listesi aşağıdaki gibidir.

4 Haftalık  Fiyatları – 700 TL

5 Haftalık  Fiyatları – 700 TL

6 Haftalık  Fiyatları – 700 TL

7 Haftalık  Fiyatları – 800 TL

8 Haftalık  Fiyatları – 800 TL

İstanbul Kürtaj fiyatları 2021 ortalama ne kadardır?

Kürtaj fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin yoğun olarak Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2021 ve kürtaj fiyatları ortalama gibi terimler ile arama yaptıklarını görmekteyiz. Ortalama kürtaj fiyatı veya her kürtaj operasyonu için aynı fiyatın belirlenmesi mümkün değildir. Kürtaj fiyatının net olarak belirlenmesi için jinekolojik muayene gereklidir. Muayene sonrasında yapılacak operasyon türü belirlenerek net kürtaj fiyatı ortaya çıkmaktadır.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları , İstanbul Kürtaj Fiyatları 2021

Kürtaj fiyatlarını etkileyen faktörler, birçok tıbbi uygulama gibi, kürtaj yapan doktorun tecrübesi, ünvanı, işlemlerde kullandığı malzemelerin kalitesi ve maliyeti, uyguladığı fiyat politikası gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Kürtaj ücretleri şehirden şehire bile değişkenlik gösterebilmektedir.. Örnek vermek gerekirse, “İzmir kürtaj fiyatları 2021 ” ile “İstanbul kürtaj fiyatları2021 ” bile farklılık gösterebilmekte, bu farklılık kürtaj işlemi için bir kıyas oluşturmamalıdır. Benzer şekilde 2019 kürtaj fiyatı ile 2020 kürtaj fiyatı farklı olması da tabi bir durumdur. İstanbul kürtaj 2021 fiyatlarımız 700 Tl’den başlamaktadır.

İstanbul’da Kürtaj Yaptırmak İsteyen Kişiler İçin Kürtajı Nerede Yaptırabilirim?

kürtaj fiyatları İstanbul

Evlilik dışı kürtaj fiyatları yazımızda kürtaj işlemini nerede yaptırabilirim hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

İstanbul’da kürtaj (İstanbul kürtaj) olmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken temel nokta, alanında tecrübeli, donanımlı ekipmanlar kullanan bir kadın doğum uzmanına başvurmalarıdır. Bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri Hijyen-Sterilizasyon’dur. Tüm aletler tek kullanımlıktır, hastaya özeldir. Hastalarımızın bu detayları sorgulamaları ve buna göre seçim yapmaları çok önemlidir. Kürtaj operasyonu öncesi yapılan muayenenin özenli ve detaylı olması önemlidir. Ayrıca hastanın, önceki hastalıklarını, kullandığı ilaçları, alerji öykülerini mutlaka doktoruna anlatması gerekmektedir.

İstanbul Kürtaj Fiyatları 2021 , Evlilik dışı kürtaj fiyatları

Kürtaj fiyatını etkileyen faktörler, birçok tıbbi uygulama gibi, kürtaj yapan doktorun tecrübesi, ünvanı, işlemlerde kullandığı malzemelerin kalitesi ve maliyeti, uyguladığı fiyat politikası gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Kürtaj ücretleri şehirden şehire bile değişkenlik gösterebilmektedir.. Örnek vermek gerekirse, “İzmir kürtaj fiyat” ile “İstanbul kürtaj fiyat” bile farklılık gösterebilmekte, bu farklılık kürtaj işlemi için bir kıyas oluşturmamalıdır. Benzer şekilde 2019 kürtaj fiyat ile 2020 kürtaj fiyat farklı olması da tabi bir durumdur. İstanbul kürtaj 2021 fiyatlarımız 700 Tl’den başlamaktadır.

Kürtaj fiyatları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Evlilik dışı kürtaj fiyatları yazımızda kürtaj fiyatları neye göre belirlenir hakkında kısa bilgilendirmeye bakabilirsiniz.

Kürtaj uygulamaları sadece istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için yapılan operasyonlar değildir. Düşük sonrası rahmin temizlenmesi ve rahim kanserlerinin teşhisinde biyopsi amaçlı gibi birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Uygulanmakta olan kürtaj çeşitleri hakkında kürtaj nedir yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı bir kürtaj operasyonu için tek bir fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır. Yasal olarak gebeliğin ilk on haftası içerisinde yapılan kürtaj operasyonlarında kürtaj yapılan hafta, yapılacak operasyon türü, hastanın ve gebeliğin tıbbi durumu gibi kriterler değerlendirilerek kürtaj fiyatı belirlenmektedir.

Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2021 ortalama ne kadardır?

Evlilik dışı kürtaj fiyatları 2021 yılı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin yoğun olarak Evlilik dışı kürtaj fiyatları ve kürtaj fiyatları ortalama gibi terimler ile arama yaptıklarını görmekteyiz. Ortalama kürtaj fiyatı veya her kürtaj operasyonu için aynı fiyatın belirlenmesi mümkün değildir. Kürtaj fiyatının net olarak belirlenmesi için jinekolojik muayene gereklidir. Muayene sonrasında yapılacak operasyon türü belirlenerek net kürtaj fiyatı ortaya çıkmaktadır.

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları nedir?

Güncel article Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan yerler, Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları fiyatları , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları bilgilendirmesi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları süresi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yerleri ,  Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel yazımız  Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan hastaneler , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan yerler, Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları fiyatları , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları bilgilendirmesi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları süresi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan doktorlar , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yerleri  kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları ne demek?

Güncel blog Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan yerler, Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları fiyatları , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan hastaneler , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yerleri , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları bilgilendirmesi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları süresi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel yazı Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan yerler, Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları fiyatları , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan hastaneler , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları bilgilendirmesi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yerleri , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları süresi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan hastaneler , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

Güncel Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları nedir?

Güncel yazımız  Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan hastaneler , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan yerler, Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları fiyatları , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yerleri , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları bilgilendirmesi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları süresi , Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları yapan doktorlar kürtaj yapan yerler bilgilendirme amacı içermektedir.

 
Call Now ButtonFiyat ve Randevu Ara